Garaże do wzięcia
W otrzymanej wiadomości od Radnego Grzegorza Olejniczaka można się dowiedzieć iż na jednej z ostatnich sesji podniósł problematykę miejsc parkingowych w naszej dzielnicy. W otrzymanej odpowiedzi możemy przeczytać, że miasto planuję budowę garaży blaszanych w trzech lokalizacjach: ul. Jordana (28 garaży), ul. Kruczkowskiego (38 garaży), ul. Wybickiego (32 garaże) czyli razem ma powstać 98 garaży. Niestety nie jest nam znana dokładna lokalizacja wspomnianych obiektów.

Zainteresowani proszeni są o kontakt bezpośrednio z Radnym Grzegorzem Olejniczakiem pod numerem telefonu 515 707 940 lub bezpośrednio z Wydziałem Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Zabrzu – tam też można pobrać, a następnie oddać wypełniony wniosek.
Apel w sprawie dzików
W związku z coraz częstszymi przypadkami pojawiania się dzikich zwierząt - w szczególności dzików - w obrębie naszego miasta prosimy mieszkańców o ich niedokarmianie.
Należy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, a bezpośredni kontakt z nimi może być niebezpieczny. Dokarmianie dzikich zwierząt jest zadaniem realizowanym przez koła łowieckie, które utrzymują ,,nęciska” na terenie miasta w wydzielonych i ściśle określonych miejscach. Informujemy również, że w marcu Straż Miejska przeprowadzi akcję kontrolną terenów przyległych do terenów leśnych pod kątem miejsc gdzie wyrzucane są odpady i dokarmiane są zwierzęta. Kontrola obejmować będzie również pomieszczenia wiat śmietnikowych pod kątem utrzymywania ich przez zarządców i właścicieli w odpowiednim stanie.
Prace ziemne przy ul. Jordana
Trwają prace ziemne na wysokości skrzyżowania ul. Jordana z ul. Kruczkowskiego. Najprawdopodobniej prace związane są z modernizacją sieci ciepłowniczej ZPEC. Część zabudowań przy ul. Kruczkowskiego i ul. Wybickiego jest podpięta do CO. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w ubiegłym roku, zostały już wymienione elementy infrastruktury podziemnej w tzw. "nowej" części dzielnicy.
Przy okazji warto wspomnieć o rozbudowie sieci światłowodowej w naszej dzielnicy, która zapewni szybki dostęp do sieci Internet oraz możliwość uruchomienia monitoringu.
Usiłował przekupić policjantów
Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 26-letniego kierowcę samochodu marki Lublin. Mężczyzna w trakcie kontroli drogowej usiłował wręczyć mundurowym korzyść majątkową. W ten sposób chciał uniknąć konsekwencji związanych ze złamaniem przepisów ruchu drogowego. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania podejrzanego doszło wczoraj (16.04.2015) rano, przy ulicy Jordana. Stróże prawa z drogówki zatrzymali do kontroli dostawczego lublina. Nie dość, że kierowca nie miał dowodu rejestracyjnego, to jeszcze okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione wykroczenia policjant nałożył na kierowcę mandat karny w wysokości 550 złotych, pouczając go jednocześnie o możliwości odmowy jego przyjęcia, co będzie skutkowało skierowaniem sprawy do sądu. Kierowca nie zamierzał skorzystać z żadnego z rozwiązań i zaproponował mundurowemu, że „może dać mu na dobrą flaszkę”. Poinformowany, że tego typu zachowanie jest przestępstwem, uparcie dążył do „załatwienia” sprawy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Przekazując policjantowi dowód osobisty oraz polisę ubezpieczenia, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi 50 złotych. Chwilę później 26-letni zabrzanin został poinformowany o przyczynach zatrzymania. Za próbę przekupstwa grozi mu 10 lat więzienia. Źródło: KMP Zabrze
Dzień otwarty w "salezjance"
Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Zabrzu przy ul. Kruczkowskiego pragnie zaprosić na dni otwarte szkoły. Wkrótce ruszy rekrutacja do liceum i gimnazjum dlatego warto przyjrzeć się bliżej i poznać walory szkoły. Salezjanie przejęli budynek w 1997 roku po byłej szkole podstawowej nr 45. Przez szereg lat budynek został poddany gruntownej modernizacji i obecnie szkoła może pochwalić się bogatym i nowoczesnym zapleczem edukacyjnym.

Dzień otwarty w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych przy ul. Kruczkowskiego- 11.04.2015 godz. 9.00-13.00.
DAJ CYNK!

Dziennie w naszej dzielnicy dzieją się jakieś rzeczy- dla nas wszystkie są ważne i o wszystkim chcemy informować. Przyłącz się do redagowania naszej strony. Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia w dzielnicy Helenka, masz jakieś ciekawe zdjęcie związane z naszą dzielnicą, coś Cię irytuje, chciałbyś coś poruszyć? Napisz, wyślij zdjęcie
W jaki sposób można dostarczyć do nas jakąś informację
Zapewniamy pełną anonimowość, do każdej informacji podejdziemy profesjonalnie, każdą informację sprawdzimy i poinformujemy o tym społeczeństwo bądź też postaramy się rozwiązać problem.
Wpadka dealerki
Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali 4 osoby podejrzane o dokonanie przestępstw narkotykowych. Wśród zatrzymanych znalazła się 37-letnia mieszkanka Helenki. Śledczy przedstawili podejrzanej między innymi zarzut handlu narkotykami. W jej mieszkaniu zabezpieczono znaczną ilość środków odurzających oraz psychotropowych.

Do zatrzymania podejrzanych doszło przed kilkoma dniami w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Wśród zatrzymanych jest 37-letnia właścicielka jednego z mieszkań przy ulicy Prusa oraz troje jej znajomych w wieku od 17 do 22 lat. W trakcie przeprowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli 65,75 gram marihuany oraz 48,41 gram amfetaminy. Właścicielce mieszkania przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich odpłatnego i nieodpłatnego udzielania. Pozostałe osoby usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych.
Źródło: KMP Zabrze

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY