Obawiali się o życie sąsiadki
20 lipca 2014 roku późnym wieczorem policjanci z komisariatu V w Zabrzu interweniowali w jednym z domów przy ulicy Prusa. Powodem interwencji było zgłoszenie lokatorów obawiających się o życie sąsiadki. Interwencja zakończyła się szczęśliwie. Policjanci ustalili, że kobiecie nic nie dolega.

Ze zgłoszenia interwencji wynikało, że na klatce schodowej wyczuwalny jest fetor. Sąsiedzi obawiali się, że przyczyną tego nieprzyjemnego zapachu może być śmierć sąsiadki, której od dawna już nie widać. Na szczęście był to fałszywy alarm. Policjanci dotarli do wspomnianej sąsiadki, a także pozostałych lokatorów mieszkających na danym piętrze. Okazało się, że wszyscy żyją i mają się dobrze. Nieprzyjemny zapach to wynik psującej się żywności, którą jedna z lokatorem nie wyrzuciła do śmieci. Teraz możemy mieć nadzieję, że zgodnie z polskim przysłowiem, jak podejrzewa się kogoś, że nie żyje, to osoba ta będzie żyła jeszcze długo i szczęśliwie. Źródło: KMP Zabrze
Zaatakował policjanta
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Sprawa ma związek z wydarzeniami do jakich doszło minionej nocy (17.07) przy ulicy Jordana. Grupa ponad 20 młodych osób wszczęła awanturę, a w trakcie interwencji mundurowych była agresywna do tego stopnia, że interweniujący funkcjonariuszy musieli poprosić o pomoc policjantów pełniących służbę w centrum Zabrza.
Do interwencji doszło o godzinie 23.00 w nocy z środy na czwartek. Ze zgłoszenia jednego z mieszkańców naszego miasta, grupa 20-30 osób zachowuje się głośno zakłócając porządek publiczny. Zgłoszenie to zostało potwierdzone przez patrol policji z komisariatu V w Rokitnicy. Awanturnicy nie uspokoili się jednak, a wręcz przeciwnie stali się agresywni. Jeden z mężczyzn zaatakował policjanta uderzając go pięścią w twarz. Ze względu na konieczność udzielenia pomocy funkcjonariuszom na miejsce skierowano patrole z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także mundurowych z komisariatu IV. Sprawca naruszenia nietykalności cielesnej policjanta został zatrzymany. Wymieniony miał ponad promil alkoholu w organizmie. Pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie. Podczas wczorajszego przesłuchania przyznał się do winy. Wymieniony skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozoru kuratora sądowego, obowiązku pisemnego przeproszenia policjanta oraz poniesienia kosztów i opłat prowadzonego postępowania. Źródło: KMP Zabrze
Puchar Admina 2014/2015
Rusza typer o Puchar Admina.

W dniu 18.07.2014 roku rozpocznie się pierwsza kolejka Ekstraklasy 2014/2015. Tak jak w ubiegłych latach przygotowaliśmy dla naszych użytkowników konkurs polegający na typowaniu wyników w tzw. Typerze Ekstraklasy.

Regulamin Typera

Dla urozmaicenia zabawy można uzyskać 6pkt za wytypowanie mistrza Ekstraklasy i za wytypowanie 2 spadkowiczów za każdego spadkowicza 3 pkt.

Serdecznie zapraszamy do zabawy. Główną nagrodą będzie Puchar Admina i dodatkowo nagrody niespodzianki.

Między innymi w tym sezonie do pucharów będą dodawane nagrody rzeczowe:

I miejsce - markowy pendrive 32GB
II miejsce - markowy pendrive 16GB
III miejsce - markowy pendrive 8GB

Pozdrawiam kerik
Wyniki Typera MŚ Brazylia
Wyniki Typera na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

Serdeczne gratulacje wygranym i wszystkim, co się bawili w typera.

Za pierwsze miejsce była nagroda w postaci pizzy.
Wszczął awanturę z ojcem
Minionej nocy policjanci z komisariatu V interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Łapkowskiego w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Powodem interwencji było zachowanie 19-latka, który pijany wszczął awanturę ze swoim rodzicami. Nietrzeźwego awanturnika ze względu na jego zachowanie postanowiono umieści w izbie wytrzeźwień.
Dorosłe dzieci niejednokrotnie są sporym problem dla ich rodziców. Mieszkając pod jednym dachem nie akceptują reguł życia rodzinnego, a dorosłość utwierdza ich w błędnym przekonaniu, że wszystko im wolno. Kiedy wczoraj (15.07)przed północą pijany 19-latek wrócił do domu wywołał awanturę w trakcie której między innymi zniszczył część przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu. Bezradny ojciec uciekł z mieszkania, a następnie poprosił o pomoc policję. Kiedy na mundurowi przybyli na miejsce, udali się wraz z pokrzywdzonym do jego domu. Awanturującego się nastolatka nie było w mieszkaniu. Został odnaleziony w okolicach domu. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ze względu na obawy o bezpieczeństwo domowników awanturnik został przewieziony do izby wytrzeźwień. Czy jednak pobyt w izbie wytrzeźwień pozwoli młodemu zabrzaninowi zrozumieć, że nie wszystko mu wolno? Oby tak właśnie się stało. Mającym problemy z nadużywaniem alkoholu proponujemy skorzystać z pomocy Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień. Źródło: KMP Zabrze


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy