Odzyskali 2 skradzione samochody
Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową zabrzańskiej komendy odzyskali dwa skradzione samochody. Audi 80 i volkswagen passat już wkrótce zostaną przekazane prawowitym właścicielom. Czynności w sprawie kradzieży i odnalezienia pojazdów trwają.
Kryminalni zabrzańskiej jednostki zajmujący się przestępczością samochodową w minionym tygodniu odzyskali dwa skradzione na terenie Śląska samochody. Do pierwszej kradzieży doszło 21 sierpnia 2014 roku w Tarnowskich Górach. Łupem złodziei samochodowych padł pojazd marki audi 80. W wyniku podjętych czynności samochód ujawniony został na ulicy Kruczkowskiego. W pobliżu tego miejsca został również odnaleziony volkswagen passat. Samochód został ten skradziony 23 września br. z terenu Zabrza. Czynności w sprawie kradzieży i odnalezienia pojazdów trwają. Źródło: KMP Zabrze
Eurobank w dzielnicy Helenka
Można już oficjalnie potwierdzić plotkę, którą żyła Helenka. W ciągu najbliższych tygodni w naszej dzielnicy zostanie otwarta placówka Eurobanku. Będzie to trzecia placówka bankowa po SKOKu i agencji PKO.
Nowy bank będzie mieścić się w lokalu po sklepie spożywczym przy ul. Jordana (pierwszy lokal od strony Biedronki). Obecnie trwają prace remontowe i adaptacyjne, które są już w zaawansowanej fazie. Według naszych informacji otwarcie ma nastąpić w październiku. Nie ma informacji czy znajdzie się w placówce miejsce na bankomat lub wpłatomat.
Eurobank to jeden z większych banków w Polsce, jest reklamowany przez znanego aktora Piotra Adamczyka. Będzie to czwarta placówka w mieście Zabrze. Warto zaznaczyć, ze w dzielnicy Helenka jest wiele pustych lokali, które być może staną się atrakcyjną lokalizacją dla placówek finansowych.
Mężczyzna zginął, kiedy próbował pomóc turystce
Gazeta Krakowska: Tragedia w Tatrach. Na szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem zginął 36-letni turysta ze Śląska. Mężczyzna spadł, gdy starał się pomóc innej turystce.
Do wypadku doszło 18.09.2014 po godz. 12. - Zostaliśmy zaalarmowani, że do wypadku doszło na szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem, poniżej Kazalnicy, w rejonie klamer. To trudne miejsce – wyjaśnia Mieczysław Ziach, zastępca naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna schodził już z przełęczy. Napotkał trzy turystki, które nie mogły sobie poradzić z pokonaniem trudnego odcinka szlaku. Postanowił im pomóc. Do wypadku doszło, gdy przeprowadzał jedną z nich. - Nie wiadomo, czy stracił równowagę, czy się poślizgnął. Spadł ok. 150 metrów w dół. Poniósł śmierć na miejscu – mówi Ziach. Po zmarłego turystę poleciał śmigłowiec z toprowcami. Zwłoki przetransportowano do Zakopanego. Zwieziono także jedną z turystek. - Fizycznie nic jej nie dolegało. Kobieta jednak była w dużym szoku po wypadku 36-latka. Nie była w stanie sama zejść – mówi Ziach.
[...] Źródło: gazetakrakowska.pl Zdjęcie: Facebook

[Jest to fragment artykułu- całość czytaj TUTAJ]

Od Redakcji www.helenka.net: Zmarły Tomasz Ledwig był mieszkańcem Helenki. Kochał góry, był człowiekiem pełen pasji. Miał kochającą żonę i dzieci. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w dzielnicy Helenka. Cześć pamięci jego bohaterskiej śmierci!
NZ24.PL: Pomyłka sąsiadów
W internetowym wydaniu Nowin Zabrzańskich możemy przeczytać o historii pomyłkowego wezwania straży pożarnej. - W piątek (19.09.), o godz. 20.21 wezwano nas na ul. PCKw dzielnicy Helenka– relacjonuje Wojciech Strugacz ze Straży Pożarnej w Zabrzu. – We wskazanym mieszkaniu nikt nie reagował na pukanie do drzwi. By dostać się do środka musieliśmy użyć sprzętu burzącego. Interwencję podjęto, bo sąsiedzi poinformowali policję, że od rana nie widzieli lokatorki – starszej pani. Wcześniej mundurowi próbowali skontaktować się z jej wnukiem. Mieli aż 11 numerów telefonów do niego, żadnego nie odebrał. Przyszedł kilkanaście minut po wyważeniu drzwi, powiedział, że dzień wcześniej pogotowie zabrało babcię do szpitala.
ROD Zacisze się odłączy?
20.09.2014 (sobota) o godzinie 15.00 w świetlicy ROD Zacisze odbędzie się zebranie wszystkich działkowców z ogródków Zacisze I i II. Tematem przewodnim zebrania będzie głosowanie czy ROD Zacisze pozostanie w strukturach Polskiego Związku Działkowców czy też się usamodzielni tworząc niezależną jednostkę w postaci stowarzyszenia. Jeżeli nie zostanie oddana wymagalna ilość głosów to ogródki pozostaną w strukturach PZD. Ewentualny wybór opcji odłączenia niesie ze sobą wybór nowych władz oraz nadanie nowego statutu. Głosowanie zostaje przeprowadzone w związku ze zmianą ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, która pozwala się usamodzielnić lokalnym ROD dzięki temu działkowcy mają większą kontrolę nad działaniami i wydatkami swoich ogródków. Zachęcamy do licznego udziału w zebraniu.

[Zobacz skan wezwania na zebranie- kliknij TUTAJ]


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy