Pizzeria-Afera
Dziki
W związku z coraz częstszymi przypadkami pojawiania się dzikich zwierząt - w szczególności dzików - w obrębie naszego miasta prosimy mieszkańców o ich niedokarmianie.
Należy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, a bezpośredni kontakt z nimi może być niebezpieczny. Dokarmianie dzikich zwierząt jest zadaniem realizowanym przez koła łowieckie, które utrzymują ,,nęciska” na terenie miasta w wydzielonych i ściśle określonych miejscach. Informujemy również, że w marcu Straż Miejska przeprowadzi akcję kontrolną terenów przyległych do terenów leśnych pod kątem miejsc gdzie wyrzucane są odpady i dokarmiane są zwierzęta. Kontrola obejmować będzie również pomieszczenia wiat śmietnikowych pod kątem utrzymywania ich przez zarządców i właścicieli w odpowiednim stanie. UM Zabrze
Zatrute dzieci!
Zaledwie trzyletni chłopczyk i ośmioletnia dziewczynka trafił wczoraj (23.02) wieczorem do szpitala z objawami silnego zatrucia! Doszło do niego w mieszkaniu przy ul. Witkacego, gdzie strażacy interweniowali kwadrans przed godz. 19. - Na miejscu okazało się, że pomimo wietrzenia tlenek węgla wciąż jest obecny w atmosferze – mówi Marcin Protyga z zabrzańskiej straży pożarnej.
Dzieci trafiły pod opiekę ratowników medycznych, a strażacy zaczęli wietrzyć lokal i sprawdzać inne mieszkania w budynku. W żadnym z nich tlenku węgla jednak nie odkryto. Ustalono, że winnym sytuacji jest piecyk gazowy. Wydano zakaz jego użytkowania do czasu sprawdzenia przez fachowców.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Nietrzeźwy kierowca autobusu
Policjanci z Zabrza zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, podejrzewanego o spowodowanie kolizji drogowej. Okazało się, że 61-letni kierowca nie tylko spowodował kolizję, lecz także przewoził pasażerów pod wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania, kierowca obsługiwał linię łączącą Bytom z Pyskowicami.
Wczoraj (2.02) po południu policjanci otrzymali zgłoszenie interwencji związanej z kolizją drogową. Doszło do niej na skrzyżowaniu ulic Jordana z Harcerską. Kierujący autobusem, po uderzeniu w samochód marki KIA stwierdził, że nie widzi żadnych uszkodzeń. Następnie wsiadł do autobusu i wraz z pasażerami odjechał w kierunku Rokitnicy. Tam też został zatrzymany przez interweniujących policjantów. 61-letni kierowca, pracujący dla prywatnego przewoźnika, przyznał się do kolizji. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Źródło: KMP Zabrze
Obawiał się o zdrowie i życie matki
Służby ratunkowe podjęły interwencję w związku ze zgłoszeniem, jakie wpłynęło wczoraj (27.01) późnym wieczorem do dyżurnego zabrzańskiej Policji. Mieszkaniec Helenki wezwał pomoc, gdyż nie potrafił dostać się do mieszkania w którym powinna przebywać jego 59-letnia matka.
Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 22. Jak wynikało z informacji zgłaszającego, nie potrafi on dostać się do mieszkania jego 59-letniej matki mieszkającej przy ulicy Witkacego. Na miejsce skierowano patrol policyjny z komisariatu V w Zabrzu, a także poproszono o pomoc strażaków. W chwili ich interwencji mieszkanie należące do kobiety było zamknięte. Kiedy podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania, drzwi mieszkania otwarły się. W ich progu stanęła 59-letnia kobieta. Wymienionej nic nie dolegało. Poinformowała, że nie słyszała pukania do drzwi, gdyż zasnęła. Interwencja zakończyła się szczęśliwie. Źródło: KMP Zabrze
Zatrzymani dzięki reakcji świadkami
Policjanci z Zabrza zatrzymali kierowcę, który jadąc samochodem uderzył w znak drogowy, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymanie przestępcy zawdzięczamy kobiecie, która widząc jego wyczyny na drodze zapamiętała numery rejestracyjne samochodu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (23.01) po godzinie 13.30 w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Wówczas dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety pracującej w jednym z zakładów mieszczących się przy ulicy Kruczkowskiego, że jest ona świadkiem jak kierujący skodą wjechał w znak drogowy. Jak się okazało kierowca bezpośrednio po dokonanym wykroczeniu odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta podejrzewając, że mógł on być pijany, zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu i przekazała je policjantowi. Na podstawie tych danych mundurowi ustalili właściciela pojazdu, a także miejsce jego zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało 1,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz podejrzany odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobiecie, która powiadomiła nas o opisanym zdarzeniu pragniemy serdecznie podziękować za pomoc.
Źródło: KMP Zabrze


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy