Bokser gościem w naszej dzielnicy
Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w ramach corocznych spotkań ze znaną postacią serdecznie zaprasza na spotkanie z:
DAMIANEM JONAKIEM Bokserem, zawodnikiem grupy Knockout Promotions, mistrzem świata wagi junior średniej federacji WBC i IBC.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana dn. 28.05.2015 r. o godzinie 11.00
Gimnazjum nr 24 im. H. Jordana w Zabrzu, 41-813 Zabrze, tel/fax 32 272 23 48, www.gimnazjum24zabrze.pl
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 27.05.2015 godz. 12.00

[Zobacz plakat- kliknij TUTAJ]
WESPRZYJ NAS!
Pracujemy nieodpłatnie poświęcając swój prywatny czas dla rozwoju portalu www.helenka.net . Codziennie dostarczamy ważne i mniej ważne informacje z życia dzielnicy Helenka. Interweniujemy w Waszych sprawach. Pomagamy przebić się przez biurokratyczny beton. Jesteśmy najbliżej Was!

Teraz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Mimo nieodpłatnego poświęcenia czasu zmuszeni jesteśmy wnosić niemałe opłaty za serwer i domenę. Opłaty są coroczne i wynoszą około 600zł. W związku z tym zwracamy się o dobrowolne wpłaty na poniższe konto. Zbieramy na serwer, domenę oraz materiały promujące nasz portal i dzielnicę w postaci bannerów, ulotek i plakatów.


nr konta: BZWBK 20 1090 0075 4172 2310 7128 3098
w tytule proszę wpisać: "helenka.net"

Uzbierano: 0 zł
Dziękujemy za wpłaty!
Wyłudził pieniądze metodą "na wnuczka"
Zabrzańscy policjanci prowadzą sprawę oszustwa na tzw. ”wnuczka”. Sprawcy wyłudzili ponad 30 tysięcy złotych. Ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności. Oszuści w całej Polsce metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oszukują starszych ludzi. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Do wyłudzenia pieniędzy "na wnuczka" i "na policjanta" jednocześnie doszło wczoraj (11.05.2015) na ulicy Harcerskiej w Zabrzu- Helence. Do 76-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że wnuk spowodował poważny wypadek drogowy. "Policjant" poinformował pokrzywdzoną, że aby wnuk uniknął osadzenia w policyjnym areszcie potrzebna jest kaucja. Kobieta po wcześniejszej wizycie w banku przekazała oszustowi 34 tysiące złotych. Zabrzańscy policjanci prowadza intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa. Poniżej zamieszczamy apel do osób starszych, ich rodzin i najbliższych w celu zapobieżenia kolejnym zdarzeniom tego typu. Źródło: KMP Zabrze

[ Jest to fragment artykułu- całość czytaj TUTAJ ]
GLOSZABRZA24.PL: Spłonął kabriolet. To podpalenie!
Praktycznie doszczętnie spłonęła komora silnika i przód zaparkowanego przy ul. Kruczkowskiego audi A4. Do zdarzenia doszło wczoraj (27.04.2015) o godz. 8.07. - Niestety kabriolet miał zamknięty dach. Dlatego aby dostać się pod maskę, musieliśmy wybić boczną szybę. Na szczęście udało nam się ugasić płomienie, choć i tak straty są spore. Samochód był z 2004 roku, a nasze szacunki wynoszą, że pożar przyniósł około 20 tysięcy złotych strat. Wszystko z powodu podpalenia - tłumaczy Marcin Protyga z zabrzańskiej komendy PSP. Źródło: gloszabrza24.pl

GLOSZABRZA24.PL- na bieżąco o mieście Zabrze!
Sprzątali las
18 kwietnia 2015 grupa 15 osób- "społeczniaków" wzięła udział w akcji sprzątania lasu wokół stawu przy ogródkach działkowych "Zacisze I". Zostało zebranych 79 worków oraz pół tony śmieci luzem. Na zdjęciach worki worki pełne śmieci zebranych w akcji oraz jeden slajd lasu przed sprzątaniem. Warto mieć oczy dookoła głowy i zwrócić uwagę zanieczyszczającym okolicę. "Jak sobie pościelimy tak się wyśpimy"...

Warto wspomnieć, że za wyrzucanie śmieci w lesie oraz poza wyznaczonymi miejscami grozi wysokimi mandatami. Jest możliwość wyrzucania śmieci w ogólnodostępnym śmietniku przy ul. Wybickiego.
Garaże do wzięcia
W otrzymanej wiadomości od Radnego Grzegorza Olejniczaka można się dowiedzieć iż na jednej z ostatnich sesji podniósł problematykę miejsc parkingowych w naszej dzielnicy. W otrzymanej odpowiedzi możemy przeczytać, że miasto planuję budowę garaży blaszanych w trzech lokalizacjach: ul. Jordana (28 garaży), ul. Kruczkowskiego (38 garaży), ul. Wybickiego (32 garaże) czyli razem ma powstać 98 garaży. Niestety nie jest nam znana dokładna lokalizacja wspomnianych obiektów.

Zainteresowani proszeni są o kontakt bezpośrednio z Radnym Grzegorzem Olejniczakiem pod numerem telefonu 515 707 940 lub bezpośrednio z Wydziałem Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Zabrzu – tam też można pobrać, a następnie oddać wypełniony wniosek.
Apel w sprawie dzików
W związku z coraz częstszymi przypadkami pojawiania się dzikich zwierząt - w szczególności dzików - w obrębie naszego miasta prosimy mieszkańców o ich niedokarmianie.
Należy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, a bezpośredni kontakt z nimi może być niebezpieczny. Dokarmianie dzikich zwierząt jest zadaniem realizowanym przez koła łowieckie, które utrzymują ,,nęciska” na terenie miasta w wydzielonych i ściśle określonych miejscach. Informujemy również, że w marcu Straż Miejska przeprowadzi akcję kontrolną terenów przyległych do terenów leśnych pod kątem miejsc gdzie wyrzucane są odpady i dokarmiane są zwierzęta. Kontrola obejmować będzie również pomieszczenia wiat śmietnikowych pod kątem utrzymywania ich przez zarządców i właścicieli w odpowiednim stanie.

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY