Możliwe przerwy w dostawie wody
Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Zabrzu uprzejmie informuje, że w związku z przeprowadzanymi pracami remontowymi na Hydroforni Helenka. Od dnia 28.07.2014 godz 7.30 do dnia 31.07.2014 godz. 21.00, wystąpią zakłócenia w dostawie wody (obniżone ciśnienie lub braki wody- szczególnie w wyższych kondygnacjach) dla odbiorców zamieszkałych dzielnicę Helenka. Za powstałe utrudnienia tutejsze przedsiębiorstwo przeprasza.
Wiemy kto dostał się do "salezjanki"
Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Zabrzu- Helence ogłosił listy osób przyjętych uczniów na pierwszy rok do gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego.
SZSP w Zabrzu działa w naszej dzielnicy od 1997 roku kiedy to został przejęty przez Salezjanów budynek po szkole podstawowej nr 45 im. Mikołaja Kopernika. Intensywne remonty oraz rozbudowany poziom nauczania sprawiły, że szkoła plasuje się w czołówce placówek oświatowych w Zabrzu pod względem wyników z egzaminów maturalnych i gimnazjalnych. Co roku o jedno miejsce w szkole ubiega się kilku kandydatów z Zabrza oraz miast ościennych. Życzymy zatem wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym!

LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO GIMNAZJUM- kliknij tutaj
LISTA KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH DO GIMNAZJUM- kliknij tutaj
Jest praca w dzielnicy Helenka!
Firma ELZAB S.A. prowadzi nabór pracowników na następujące stanowiska:
- Specjalista Help Desk urządzeń AI
- Frezer CNC
- Operator pras krawędziowych
- Operator sitodruku/tampodruku
- Konstruktor - Elektronik
- Programista C, C++

Zainteresowanych szczegółami jak i procesem rekrutacji odsyłamy na oficjalną stronę firmy pod adresem www.elzab.com.pl/oferta_pracy
Firma ELZAB S.A. działa w naszej dzielnicy ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.

Portal helenka.net nie odpowiada za treści ogłoszeń zamieszczonych w serwisach zewnętrznych. Portal nie odpowiada za proces rekrutacji. Informacje zawarte w tej wiadomości pochodzą z ogólnodostępnych źródeł.
Obawiali się o życie sąsiadki
20 lipca 2014 roku późnym wieczorem policjanci z komisariatu V w Zabrzu interweniowali w jednym z domów przy ulicy Prusa. Powodem interwencji było zgłoszenie lokatorów obawiających się o życie sąsiadki. Interwencja zakończyła się szczęśliwie. Policjanci ustalili, że kobiecie nic nie dolega.

Ze zgłoszenia interwencji wynikało, że na klatce schodowej wyczuwalny jest fetor. Sąsiedzi obawiali się, że przyczyną tego nieprzyjemnego zapachu może być śmierć sąsiadki, której od dawna już nie widać. Na szczęście był to fałszywy alarm. Policjanci dotarli do wspomnianej sąsiadki, a także pozostałych lokatorów mieszkających na danym piętrze. Okazało się, że wszyscy żyją i mają się dobrze. Nieprzyjemny zapach to wynik psującej się żywności, którą jedna z lokatorem nie wyrzuciła do śmieci. Teraz możemy mieć nadzieję, że zgodnie z polskim przysłowiem, jak podejrzewa się kogoś, że nie żyje, to osoba ta będzie żyła jeszcze długo i szczęśliwie. Źródło: KMP Zabrze
Zaatakował policjanta
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Sprawa ma związek z wydarzeniami do jakich doszło minionej nocy (17.07) przy ulicy Jordana. Grupa ponad 20 młodych osób wszczęła awanturę, a w trakcie interwencji mundurowych była agresywna do tego stopnia, że interweniujący funkcjonariuszy musieli poprosić o pomoc policjantów pełniących służbę w centrum Zabrza.
Do interwencji doszło o godzinie 23.00 w nocy z środy na czwartek. Ze zgłoszenia jednego z mieszkańców naszego miasta, grupa 20-30 osób zachowuje się głośno zakłócając porządek publiczny. Zgłoszenie to zostało potwierdzone przez patrol policji z komisariatu V w Rokitnicy. Awanturnicy nie uspokoili się jednak, a wręcz przeciwnie stali się agresywni. Jeden z mężczyzn zaatakował policjanta uderzając go pięścią w twarz. Ze względu na konieczność udzielenia pomocy funkcjonariuszom na miejsce skierowano patrole z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także mundurowych z komisariatu IV. Sprawca naruszenia nietykalności cielesnej policjanta został zatrzymany. Wymieniony miał ponad promil alkoholu w organizmie. Pozostałą część nocy spędził w policyjnym areszcie. Podczas wczorajszego przesłuchania przyznał się do winy. Wymieniony skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozoru kuratora sądowego, obowiązku pisemnego przeproszenia policjanta oraz poniesienia kosztów i opłat prowadzonego postępowania. Źródło: KMP Zabrze


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy