Pizzeria-Afera
Obawiał się o zdrowie i życie matki
Służby ratunkowe podjęły interwencję w związku ze zgłoszeniem, jakie wpłynęło wczoraj (27.01) późnym wieczorem do dyżurnego zabrzańskiej Policji. Mieszkaniec Helenki wezwał pomoc, gdyż nie potrafił dostać się do mieszkania w którym powinna przebywać jego 59-letnia matka.
Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 22. Jak wynikało z informacji zgłaszającego, nie potrafi on dostać się do mieszkania jego 59-letniej matki mieszkającej przy ulicy Witkacego. Na miejsce skierowano patrol policyjny z komisariatu V w Zabrzu, a także poproszono o pomoc strażaków. W chwili ich interwencji mieszkanie należące do kobiety było zamknięte. Kiedy podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania, drzwi mieszkania otwarły się. W ich progu stanęła 59-letnia kobieta. Wymienionej nic nie dolegało. Poinformowała, że nie słyszała pukania do drzwi, gdyż zasnęła. Interwencja zakończyła się szczęśliwie. Źródło: KMP Zabrze
Zatrzymani dzięki reakcji świadkami
Policjanci z Zabrza zatrzymali kierowcę, który jadąc samochodem uderzył w znak drogowy, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało powodem jego zachowania był fakt, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Zatrzymanie przestępcy zawdzięczamy kobiecie, która widząc jego wyczyny na drodze zapamiętała numery rejestracyjne samochodu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (23.01) po godzinie 13.30 w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Wówczas dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety pracującej w jednym z zakładów mieszczących się przy ulicy Kruczkowskiego, że jest ona świadkiem jak kierujący skodą wjechał w znak drogowy. Jak się okazało kierowca bezpośrednio po dokonanym wykroczeniu odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta podejrzewając, że mógł on być pijany, zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu i przekazała je policjantowi. Na podstawie tych danych mundurowi ustalili właściciela pojazdu, a także miejsce jego zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało 1,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz podejrzany odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobiecie, która powiadomiła nas o opisanym zdarzeniu pragniemy serdecznie podziękować za pomoc.
Źródło: KMP Zabrze
Okradł mieszkankę Helenki
Policjanci z KPV zatrzymali 20-letniego zabrzanina, który przebywając w mieszkaniu 79-letniej kobiety ukradł jej pieniądze oraz biżuterię. Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do przestępstwa doszło w dniu 31 grudnia ubiegłego roku. Do mieszkanki ulicy Jordana przyszło dwóch znajomych jej mężczyzn w wieku 20 i 47 lat. Obaj mieli pomóc w uporządkowaniu mieszkania. W ich obecności do drzwi mieszkania zadzwonił listonosz, który dostarczył kobiecie emeryturę. Właścicielka mieszkania mając zaufanie do obecnych w jej domu gości, nie chowała pieniędzy do żadnego schowka lecz włożyła je do portfela, a następnie odłożyła go do szuflad w pokoju. Nie spodziewała się, że dla jednego z jej gości będzie to doskonała okazja do dokonania kradzieży. Mężczyzna ukradł z portfela 100 złotych, a następnie dokonał kradzieży biżuterii ze znajdujących się obok szkatułek. Pokrzywdzona skradzioną biżuterię wyceniła na kwotę 1300 złotych. Wczoraj policjanci z Rokitnicy zatrzymali podejrzanego o kradzież 20-latka. Omawiany przyznał się do winy. Źródło: KMP Zabrze
Dziecko chodziło po parapecie!
To były prawdziwie dramatyczne chwile! W sobotnie (17.01) południe ktoś wypatrzył małe dziecko... spacerujące po okiennym parapecie na II piętrze! Świadkowie natychmiast wezwali na miejsce służby. O godz. 12.56 na ul. Zamenhofa ruszyła również straż pożarna w sile dwóch zastępów. - Nikt nie reagował bowiem na dobijanie się do drzwi. Podjęto decyzję o ich wyważeniu/ Ostatecznie weszliśmy do mieszkania po drabinie, wybijając wcześniej okno - relacjonuje Wojciech Strugacz, rzecznik zabrzańskiej komendy PSP.
W środku prócz nielata napotkano... śpiącego na kanapie mężczyznę, prawdopodobnie ojca dziecka.
Sprawą zajęła się policja. Młodemu zabrzaninowi na szczęście nic się nie stało.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców
Policjanci z Zabrza zatrzymali wczoraj 4 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich wpadło dzięki informacjom uzyskanym od mieszkańców Zabrza. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa mieszkanki Helenki, która widząc jak sąsiad odśnieża swój samochód nie czekając aż ten odjedzie powiadomiła o swoich obawach dyżurnego miejscowego komisariatu.
Nim na dobre rozpoczęła się wczoraj policyjna akcja „Trzeźwość” Kiedy w policyjnych raportach widniały już informacje o zatrzymaniu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednego z nich zatrzymali strażnicy miejscy, natomiast drugiego policjanci ruchu drogowego. W drugim z opisywanych przypadków do zatrzymania doszło dzięki informacji przekazanej przez obsługę jednej ze stacji paliw. Pomoc mieszkańców, świadków zdarzeń w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców jest nieoceniona i zdarza się coraz częściej, co może świadczyć o braku akceptacji przez społeczeństwo przestępczych zachowań jakim jest wsiadanie za kierownicę auta pod wpływem alkoholu. Jak się okazało z pozytywną postawą mieszkańców Zabrza mieliśmy do czynienia także do czynienia w trakcie trwania wczorajszej akcji. Po godzinie 10 z dyżurnym komisariatu V w Rokitnicy skontaktowała się mieszkanka Helenki. Wspomniana osoba powiadomiła dyżurnego, że widzi jak mieszkaniec ulicy Kruczkowskiego odśnieża swój samochód, a jest prawdopodobnie pijany. Kiedy na miejsce dotarli policjanci wskazanego przez zgłaszającą auta już nie było, jednak po krótkiej penetracji terenu, wiedząc w jakim kierunku pojazd odjechał, dokonano jego zatrzymania. Badanie stanu trzeźwości kierującego skodą 46-letniego zabrzanina wykazało 1,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc prawie 3,5 promila. Jak się okazało nie jest to pierwsze przestępstwo tego typu popełnione przez zatrzymanego. Opisany niespełna 2 tygodnie temu został zatrzymany. Miał blisko 3 promile. Wówczas dobrowolnie poddał się karze 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnie w wysokości 1000 złotych, zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat, zobowiązaniu się powstrzymywaniu od alkoholu oraz pokryciu kosztów i opłat sądowych. Źródło: KMP Zabrze


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online
Plan Kolęd - 2014/2015

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy