Ze złości włamał się do sąsiada
Sprawca włamania do mieszkania i kradzieży telewizora został zatrzymany przez policjantów z V komisariatu. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Policjanci z V komisariatu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do mieszkania przy ulicy Kruczkowskiego i skradł telewizor. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Zabrza, który chciał zrobić na złość swojemu sąsiadowi. Od wielu lat mężczyźni żyją w konflikcie, robiąc sobie na co dzień różnego rodzaju złośliwości. Tym razem młodszy z nich postanowił ukraść tv. Wyważył zamki w drzwiach i z łupem udał się do swojego mieszkania. Tam też policjanci odnaleźli skradziony telewizor. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał 2,12 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Źródło: KMP Zabrze
GLOSZABRZA24.PL: 30 tysięcy strat po pożarze altany
Blisko 30 tysięcy strat przyniósł nocny pożar altany przy ul. Kruczkowskiego. Strażacy sygnał otrzymali o godz. 2.29. (19.06) - Na miejsce pojechały dwa nasze zastępy. Murowana altana o powierzchni 20 metrów kwadratowych spłonęła całkowicie wraz ze zgromadzonym wyposażaniem - mówi Wojciech Strugacz z zabrzańskiej komendy PSP. Strażacy dogasili zgliszcza i przeszukali rumowisko. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. Akcja zakończyła się o godz. 4.13.

Nie ustalono przyczyn wybuchu ognia.

Aktualizacja: W piątek (19.06) informowaliśmy o pożarze altany przy ul. Kruczkowskiego, który przyniósł aż 30 tysięcy złotych strat. Jak się jednak okazuje, już po kilku godzinach - o godz. 13.32 - strażacy interweniowali w tym samym miejscu podobnie. Musieli dogasić płonące na pogorzelisku śmieci. W trakcie akcji do dowódcy zgłosił się ogródkowy sąsiad feralnej działki. - Wskazał na kanister, w którym znajdowała się prawdopodobnie benzyna. Jak dodał, znalazł go na swojej działce i przerzucił przez płot właśnie na tą, na której wcześniej doszło do pożaru - mówi Wojciech Strugacz z zabrzańskiej komendy PSP.

Sprawą zajęli się policjanci. Prawdopodobnie ostateczne straty będą większe.
Źródło: gloszabrza24.pl

GLOSZABRZA24.PL- na bieżąco o mieście Zabrze!
Włamali się do sklepu
Dwóch sprawców włamania do sklepu zatrzymali policjanci z V komisariatu. Mężczyźni bezpośrednio po włamaniu ukrywali się w piwnicy pobliskiego budynku. Łupem włamywaczy padły artykuły spożywcze. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kilkanaście minut po godzinie 4.00 (17.06) policjanci z V komisariatu zatrzymali bezpośrednio po dokonanym przestępstwie dwóch mężczyzn. Zatrzymani włamali się do sklepu na ulicy Jordana. Łupem włamywaczy padły artykuły spożywcze, papierosy i alkohol. Do zatrzymania doszło w piwnicy pobliskiego budynku. Mężczyźni ukrywali się przed policjantami w komórce na węgiel, za tapczanem. Sprawcy to mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 19 lat. Zatrzymanym za włamanie do placówki handlowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Zabrze
Bokser gościem w naszej dzielnicy
Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w ramach corocznych spotkań ze znaną postacią serdecznie zaprasza na spotkanie z:
DAMIANEM JONAKIEM Bokserem, zawodnikiem grupy Knockout Promotions, mistrzem świata wagi junior średniej federacji WBC i IBC.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana dn. 28.05.2015 r. o godzinie 11.00
Gimnazjum nr 24 im. H. Jordana w Zabrzu, 41-813 Zabrze, tel/fax 32 272 23 48, www.gimnazjum24zabrze.pl
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 27.05.2015 godz. 12.00

[Zobacz plakat- kliknij TUTAJ]
WESPRZYJ NAS!
Pracujemy nieodpłatnie poświęcając swój prywatny czas dla rozwoju portalu www.helenka.net . Codziennie dostarczamy ważne i mniej ważne informacje z życia dzielnicy Helenka. Interweniujemy w Waszych sprawach. Pomagamy przebić się przez biurokratyczny beton. Jesteśmy najbliżej Was!

Teraz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Mimo nieodpłatnego poświęcenia czasu zmuszeni jesteśmy wnosić niemałe opłaty za serwer i domenę. Opłaty są coroczne i wynoszą około 600zł. W związku z tym zwracamy się o dobrowolne wpłaty na poniższe konto. Zbieramy na serwer, domenę oraz materiały promujące nasz portal i dzielnicę w postaci bannerów, ulotek i plakatów.


nr konta: BZWBK 20 1090 0075 4172 2310 7128 3098
w tytule proszę wpisać: "helenka.net"

Uzbierano: 25 zł (saldo z dnia 28.05.2015)
Dziękujemy za wpłaty!
Wyłudził pieniądze metodą "na wnuczka"
Zabrzańscy policjanci prowadzą sprawę oszustwa na tzw. ”wnuczka”. Sprawcy wyłudzili ponad 30 tysięcy złotych. Ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności. Oszuści w całej Polsce metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oszukują starszych ludzi. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Do wyłudzenia pieniędzy "na wnuczka" i "na policjanta" jednocześnie doszło wczoraj (11.05.2015) na ulicy Harcerskiej w Zabrzu- Helence. Do 76-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że wnuk spowodował poważny wypadek drogowy. "Policjant" poinformował pokrzywdzoną, że aby wnuk uniknął osadzenia w policyjnym areszcie potrzebna jest kaucja. Kobieta po wcześniejszej wizycie w banku przekazała oszustowi 34 tysiące złotych. Zabrzańscy policjanci prowadza intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa. Poniżej zamieszczamy apel do osób starszych, ich rodzin i najbliższych w celu zapobieżenia kolejnym zdarzeniom tego typu. Źródło: KMP Zabrze

[ Jest to fragment artykułu- całość czytaj TUTAJ ]
GLOSZABRZA24.PL: Spłonął kabriolet. To podpalenie!
Praktycznie doszczętnie spłonęła komora silnika i przód zaparkowanego przy ul. Kruczkowskiego audi A4. Do zdarzenia doszło wczoraj (27.04.2015) o godz. 8.07. - Niestety kabriolet miał zamknięty dach. Dlatego aby dostać się pod maskę, musieliśmy wybić boczną szybę. Na szczęście udało nam się ugasić płomienie, choć i tak straty są spore. Samochód był z 2004 roku, a nasze szacunki wynoszą, że pożar przyniósł około 20 tysięcy złotych strat. Wszystko z powodu podpalenia - tłumaczy Marcin Protyga z zabrzańskiej komendy PSP. Źródło: gloszabrza24.pl

GLOSZABRZA24.PL- na bieżąco o mieście Zabrze!

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY