Praca w dzielnicy Helenka!
Firma ELZAB S.A. prowadzi nabór pracowników na następujące stanowiska:
- Ślusarz
- Tokarz
- Elektryk w Dziale Technicznym
- Frezer CNC
- Operator pras krawędziowych
- Programista C, C++

Zainteresowanych szczegółami jak i procesem rekrutacji odsyłamy na oficjalną stronę firmy pod adresem www.elzab.com.pl/oferta_pracy
Firma ELZAB S.A. działa w naszej dzielnicy ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.

Portal helenka.net nie odpowiada za treści ogłoszeń zamieszczonych w serwisach zewnętrznych. Portal nie odpowiada za proces rekrutacji. Informacje zawarte w tej wiadomości pochodzą z ogólnodostępnych źródeł.
Wpadł pod autobus
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło dnia 6 wrzesień 2014 w godzinach wieczornych na terenie dworca autobusowego w Rokitnicy przy ulicy Krakowskiej. Kierujący autobusem linii nr 111 potrącił 66-letniego pieszego. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Biskupicach.

Do zdarzenia doszło o godzinie 18.00. Z relacji świadków zdarzenia oraz zapisu kamer miejskiego monitoringu wynika, że kierujący autobusem po dojechaniu na dworzec autobusowy zatrzymał się na przystanku, a następnie po wyjściu pasażerów ( w tym 66-latka ) ruszył dalej w trasę. Na terenie dworca wykonał manewr skrętu w prawo chcąc zawrócić pojazd. W trakcie tego manewru doszło do potrącenia pieszego. Z pierwszych informacji, jakie dotarły do nas od służb medycznych wynikało, że na miejsce będzie wzywane lotnicze pogotowie ratunkowe, jednak ostatecznie odstąpiono od tej decyzji i przewieziono poszkodowanego do szpitala w Biskupicach. Od służb medycznych dowiedzieliśmy się, że 66-latek doznał zmiażdżenia stopy i podudzia, a także złamania miednicy. Na miejsce wypadku przybył prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Policjanci dokonali oględzin, ustalili bezpośrednich świadków, a także dokonali badania stanu trzeźwości 34-letniego kierowcy. Pracujący dla prywatnej firmy przewozowej kierowca był trzeźwy. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna oświadczył, że nie zauważył pieszego. Być może przyczynili się do tego nietrzeźwi pasażerowie autobusu, którzy jak podają świadkowie, w chwili zdarzenia stali w pobliżu kabiny kierowcy i coś do niego mówili. Potrąconemu towarzyszył pies, którym zaopiekowała się jedna z będąc na dworcu autobusowym kobiet. Postępowanie w sprawie wypadku drogowego prowadzi wydział kryminalny zabrzańskiej komendy.
Źródło zdjęcia i tekstu: KMP Zabrze

[ Zobacz więcej zdjęć i materiał filmowy ze zdarzenia- kliknij TUTAJ ]
Elzab S.A. wspiera akcję "polskie jabłka"
Elzab S.A. przystąpił do akcji wspierania polskich jabłek. Na fanepage spółki możemy przeczytać: „…w związku z embargiem wprowadzonym przez Rosję na nasze warzywa i owoce, Zarząd Spółki Elzab postanowił w ramach akcji wspierania polskich hodowców, kupować dla pracowników Spółki od dnia dzisiejszego, aż do odwołania owoce oraz soki naturalne, jako poczęstunek od firmy”.

Firma ELZAB S.A. działa w naszej dzielnicy ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.
DAJ CYNK!

Dziennie w naszej dzielnicy dzieją się jakieś rzeczy- dla nas wszystkie są ważne i o wszystkim chcemy informować. Przyłącz się do redagowania naszej strony. Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia w dzielnicy Helenka, masz jakieś ciekawe zdjęcie związane z naszą dzielnicą, coś Cię irytuje, chciałbyś coś poruszyć? Napisz, wyślij zdjęcie
W jaki sposób można dostarczyć do nas jakąś informację
Zapewniamy pełną anonimowość, do każdej informacji podejdziemy profesjonalnie, każdą informację sprawdzimy i poinformujemy o tym społeczeństwo bądź też postaramy się rozwiązać problem.
Helenkowskie Dożynki 2014
Rada Dzielnicy Helenka, Parafia NMPMK Helenka oraz ROD Tulipan serdecznie zapraszają na Helenkowskie Dożynki 2014. Impreza odbędzie się 30.08.2014 (sobota) w godzinach 15.00-23.00 przy ROD Tullipan.
Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Będzie grill, piwo oraz zespół, który licznymi przebojami umili czas spędzony przy świętowaniu tradycyjnych dożynek.

Serdecznie zapraszamy!

[Zobacz plakat informacyjny- kliknij TUTAJ] PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy