Sprzątali las
Jak można przeczytać na profilu internetowym Rady Dzielnicy Helenka- w sobotę 14 marca 2015 w godzinach od 11 do 13 w czynie społecznym został sprzątnięty fragment lasu znajdującego się przy zbiegu ulicy Harcerskiej z Baczyńskiego. W akcji wzięło osiem osób, zostały zebrane 83 worki o pojemności 120 litrów plus większe gabaryty. Worki zostały dostarczone przez Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową. Rada Dzielnicy zwraca się z prośbą do rodziców i ogólnie mieszkańców, żeby zwracali uwagę na to jak ktoś wyrzuca śmieci na teren zielony, bo ich usunięcie kosztuje dużo pracy.
Warto dodać, że za zaśmiecanie lasu grozi mandat w wysokości do 500 złotych.
Nowiny Zabrzańskie: Rekordowy wynik Elzabu
Zabrzański Elzab miał 187 mln zł przychodów i i 24 mln zł zysku netto w 2014 roku. To najlepszy rok w historii tej spółki.
- Grupa Elzab osiągnęła rekordowe wyniki w całej swojej historii – w IV kwartale utrzymaliśmy wysokie tempo wzrostu, tym razem nie tylko dzięki eksportowi, ale dzięki wynikom w kraju, lepszym od planowanych – mówi Jacek Papaj, przewodniczący Rady Nadzorczej firmy.
Od 1 stycznia 2015 roku są nowe grupy podatników objęte obowiązkiem wprowadzenia kas fiskalnych: lekarze, dentyści, doradcy podatkowi, prawnicy (z wyjątkiem notariuszy), zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, sprzedaż perfum, sprzedaż nośników danych, warsztaty motoryzacyjne.
W 2014 roku Elzab uczestniczył jako czołowy gracz w I etapie nowej fiskalizacji na Węgrzech. Łącznie osiągnął 40% udział w rynku, sprzedając 60.000 urządzeń. Kolejny etap fiskalizacji na tamtym rynku spodziewany jest od II kwartału 2015. [...] Źródło: nz24.pl

Jest to fragment artykułu- całość czytaj TUTAJ.
Ludmiła Jama-Voigt Przyjacielem Rozwoju Kardiochirurgii
Spóźniona informacja, ale na stronie firmowej również pojawiła się z poślizgiem. Niezwykle miło nam poinformować , iż w dniu 15 listopada br, w trakcie XXIII gali „Serce za serce”, Prezes naszej firmy, Ludmiła Jama-Voigt, na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odebrała Statuetkę „Przyjaciel Fundacji” przyznanej przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.
Tym wyróżnieniem, Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie społeczne Pani Prezes i jej dotychczasowe działania na rzecz Fundacji. Źródło: voigt.pl

Od Redakcji www.helenka.net : Firma Voigt działa w naszej dzielnicy od 1992 roku. Zajmuje się produkcją profesjonalnych preparatów do utrzymania czystości. Firma zatrudnia mieszkańców naszej dzielnicy oraz włącza się w lokalne akcje społeczności oferując sponsoring ( Helenka CUP, festyny ).
Więcej patroli policji
12 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu zostało podpisane porozumienie między Miastem Zabrze a Szkołą Policji w Katowicach w sprawie dofinansowania szkolenia funkcjonariuszy.

Dokument podpisali Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza i insp. Jarosław Kaleta, Komendant Szkoły Policji. Miasto Zabrze przekaże także 200 tys. zł. na dodatkowe patrole policji. Efektem współpracy będzie dodatkowych 300 patroli w mieście. Dotyczy to głównie obszaru Komisariatu I, II i III. Prezydent Zabrza podkreśliła, że bezpieczeństwo mieszkańców to jeden z priorytetów dla samorządy. Z kolei mł. insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji w Zabrzu podziękował za wielowymiarowe wsparcie w postaci dofinansowania zakupu radiowozów i sprzętu czy remontu komisariatów co podnosi jakość i efektywność pracy. Współdziałanie samorządu i policji przynosi efekty, co uwidaczniają wyniki. Źródło: um.zabrze.pl
Remonty szkół w Zabrzu. SP nr 30 zyska nowe oblicze
Remonty szkół w Zabrzu: trwa remont Szkoły Podstawowej nr 30. Wpisuje się on w program termomodernizacji. Dotychczas wymienione zostały m.in. okna, ale prawdziwe zmiany mają dopiero nadejść. Szkoła zyska nowe oblicze dzięki termomodernizacji.

W całym mieście realizowany jest od kilku lat projekt termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, w tym przede wszystkim szkół i przedszkoli. Do tej pory takie remonty przeszło kilkanaście placówek. Doczekała się go również Szkoła Podstawowa nr 30 na Helence przy ulicy Wawrzyńskiej 11. Prace rozpoczęły się pod koniec września ubiegłego roku.

[...] Źródło: zabrze.naszemiasto.pl- kliknij TUTAJ aby przeczytać więcej.

O planowanym remoncie w SP nr 30 pisaliśmy na naszych łamach w artykule z dnia 25.11.2014 pt. "Remont szkoły podstawowej nr 30". Kliknij TUTAJ, żeby przenieść się do artykułu.
DAJ CYNK!

Dziennie w naszej dzielnicy dzieją się jakieś rzeczy- dla nas wszystkie są ważne i o wszystkim chcemy informować. Przyłącz się do redagowania naszej strony. Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia w dzielnicy Helenka, masz jakieś ciekawe zdjęcie związane z naszą dzielnicą, coś Cię irytuje, chciałbyś coś poruszyć? Napisz, wyślij zdjęcie
W jaki sposób można dostarczyć do nas jakąś informację
Zapewniamy pełną anonimowość, do każdej informacji podejdziemy profesjonalnie, każdą informację sprawdzimy i poinformujemy o tym społeczeństwo bądź też postaramy się rozwiązać problem.
Roszady w Radzie Dzielnicy
18.02.2015 zmieniły się osoby we władzach Rady Dzielnicy Helenka. Nowym Przewodniczącym Rady Dzielnicy został Kazimierz Braun, dotychczasowy W-ce Przewodniczący Zarządu. Na jego dawną pozycję wybrano Gabrielę Babel. Miejsce przewodniczącego Rady Dzielnicy zostało zwolnione przez Grzegorza Olejniczaka, który został wybrany na radnego Rady Miasta Zabrze.

Rada Dzielnicy HELENKA powstała w połowie stycznia 2004 roku z inicjatywy mieszkańców osiedla Helenka, a głównie Komitetu organizacyjnego.

 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

 POLECAMY