Ktoś chciał wysadzić budynek przy Jordana?
Ktoś zostawił w piwnicy budynku przy ul. Jordana 82 dwie butle na mieszaninę propan-butan, w których odkręcił zawory! Sąsiedzi tuż przed godz. 14 wyczuli charakterystyczny zapach gazu na klatce schodowej i wezwali straż pożarną. – Na miejsce pojechały cztery nasze zastępy – mówi Wojciech Strugacz z zabrzańskiej komendy PSP. Strażacy zabezpieczyli niebezpieczne zbiorniki.

Butle prawdopodobnie były puste, ale w środku i tak znajdowała się resztka gazu. – Być może ktoś chciał sprzedać metalowe zbiorniki na złom?... – zastanawia się Krzysztof Grabowiec ze straży pożarnej. Podejrzewa się, że mogła to być też próba wysadzenia budynku.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawę wyjaśnia policja.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Udawał, że chce pomóc
Zabrzańscy policjanci ostrzegają kierowców przed złodziejami, którzy pozorując awarię naszych samochodów, oferują pomoc w naprawieniu auta, a następnie wykorzystując naszą nieostrożność dokonują kradzieży podręcznego bagażu. Z takim przestępstwem spotkaliśmy się jak dotąd tylko raz na parkingu jednego ze sklepów w dzielnicy Helenka. Niewykluczone jednak, że sprawca ponownie wróci do Zabrza i kolejny raz spróbuje popełnić przestępstwo wykorzystując tę samą metodę.
Do przestępstwa doszło w dniu 2 kwietnia o godzinie 11.20 na parkingu przed jednym ze sklepów przy ulicy Jordana 61. Klientka sklepu po zrobieniu zakupów zauważyła, że w jednym z kół należącego do niej citroena brak jest powietrza. Nieoczekiwanie bardzo szybko z pomocą przyszedł jej nieznany mężczyzna. Od razu zajął się wymianą koła. Przejęta sprawą kobieta nie zdawała sobie sprawy ,że może mieć do czynienia ze złodziejem. Zajęta wymianą koła zapomniała, że na przednim siedzeniu pozostawiła torebkę wraz dokumentami i niewielką kwotą pieniędzy. Nim się zorientowała z samochodu zniknęła torebka, podobnie zresztą jak wyglądający na uczciwego i pomocnego wspomniany mężczyzna. Choć poniesione przez kobietę straty materialne nie są duże, to z pewnością należy jej współczuć konieczności żmudnego załatwiana formalności związanych z wyrabianiem nowych dokumentów. Postępowanie w przedmiotowej sprawie kradzieży torebki prowadzą policjanci z komisariatu V w Zabrzu. Wszystkie osoby przypominające sobie opisane zdarzenie, a jednocześnie mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji tel. 997 lub bezpośrednio z komisariatem V Policji w Zabrzu tel. (32) 2733910.
Źródło: KMP Zabrze
Groził nożami i atrapą pistoletu
Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o najście na mieszkanie i użycie niebezpiecznych przedmiotów w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Sprawca posługując się atrapą broni palnej oraz dwoma kuchennymi nożami zamierzał odzyskać skradzione mu wcześniej pieniądze. Teraz grozi do 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w południe w jednym z mieszkań przy ulicy Witkacego. Do mieszkania 37-letniej kobiety przyszedł pijany 27-latek. Mężczyzna posiadał atrapę broni palnej oraz 2 noże kuchenne. Przykładając pistolet do skroni kobiety zażądał oddania mu 900 złotych, które ukradł mu jej syn. Ostatecznie ponieważ kobieta nie miała żadnych pieniędzy i nie wiedziała o co się rozchodzi, napastnik skierował pod jej adresem groźby karalne, a następnie wyszedł z mieszkania. Przerażona kobieta poinformowała o zdarzeniu dyżurnego z komisariatu w Rokitnicy. Po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Pijany mieszkaniec Rokitnicy trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej wyjaśnił mundurowym, że jego zachowanie było związane z faktem iż podczas imprezy zakrapianej alkoholem został okradziony przez dwóch 18-latków. Młodzi zabrzanie wykorzystali fakt, że 27-latek był do tego stopnia pijany, że zasnął. Wówczas sprawcy wyjęli mu z kieszeni portfel z którego ukradli 900 złotych. W związku z powyższym także i 18-latkowie zostali zatrzymani. Cała trójka podejrzanych po nocy spędzonej w policyjnym areszcie została przesłuchana. Wszyscy przyznali się do winy. Dwaj 18-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast 27-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz próby wymuszenia zwrotu wierzytelności. Wszystkim podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Zabrze
50-ta rocznica Komunii Świętej- lista jubilatów
Uroczystość 50-tej rocznicy Komunii Świętej jest już długoletnią tradycją w stolarzowickiej parafii. W tym roku Msza Święta w intencji Złotych Jubilatów odbędzie się w niedzielę 18 maja o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Bytomiu- Stolarzowicach.

Ramowy plan spotkania jubileuszowego dnia 18 maja 2014:
11:00 - Msza Św. Jubileuszowa w kościele parafialnym w Stolarzowicach;
12:30 - przejście na cmentarz parafialny i wspólna modlitwa za zmarłych;
13:15 - uroczysty obiad w salce parafialnej przy kościele;
15:30 - Nieszpory;
16:00 - wspólne zdjęcie pamiątkowe;
16:15 - spotkanie przy kawie w salce parafialnej połączone ze wspomnieniami z lat szkolnych i nie tylko;

Zobacz listy osób, które przystąpiły w 1964 do sakramentu Komunii:
Lista dziewczyn [153 osoby] - kliknij TUTAJ
Lista chłopców [143 osoby] - kliknij TUTAJ

Bardzo prosimy o przekazanie wszystkim zainteresowanym tej informacji. Jest to doskonała okazja do spotkania po latach. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27.04.2014.
Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów można znaleźć tutaj:
STOLARZOWICE.INFO
Okradał domki i mieszkania
Policjanci z komisariatu IV w Zabrzu zatrzymali 20-letniego sprawcę włamań do mieszkań i domków jednorodzinnych mieszczących się na terenie dzielnic Mikulczyce i Grzybowice. Podczas realizacji sprawy mundurowi zatrzymali także 59-letniego pasera, u którego zabezpieczono część skradzionych w wyniku włamań łupów. Wśród zabezpieczonego rzeczy jest głównie sprzęt elektroniczny. Sprawcy włamań grozi do 10 lat więzienia.
Do zatrzymania podejrzanego 20-latka doszło w miniony weekend. Pochodzący z dzielnicy Helenka mężczyzna już w przeszłości był karany za włamania. Tym razem usłyszał zarzuty szeregu włamań do mieszkań i domków jednorodzinnych. Przestępstw dokonywał najczęściej wieczorem pod nieobecność domowników. Policjanci z komisariatu IV udowodnili podejrzanemu między innymi włamania do domów przy ulicy św.Wawrzyńca, Moniuszki, Kościuszki, Strzelców Bytomskich, a także Traktorzystów i Kasztanowej. Łupem sprawcy były najczęściej pieniądze, biżuteria oraz sprzęt RTV. Część skradzionych przedmiotów znaleziono u 59-letniego pasera. W jego mieszkaniu zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, telewizory, a także inne urządzenia elektroniczne. Zatrzymany przez policję sprawca włamań przyznał się do winy. Mundurowi zarzucają mu, że w okresie od grudnia 2012 roku do stycznia 2014 roku okradł 8 domów. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Zarzuty usłyszał także zatrzymany paser,, któremu grozi 5 lat więzienia. Źródło: KMP Zabrze


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy