Helenkowskie Dożynki 2014
Rada Dzielnicy Helenka, Parafia NMPMK Helenka oraz ROD Tulipan serdecznie zapraszają na Helenkowskie Dożynki 2014. Impreza odbędzie się 30.08.2014 (sobota) w godzinach 15.00-23.00 przy ROD Tullipan.
Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Będzie grill, piwo oraz zespół, który licznymi przebojami umili czas spędzony przy świętowaniu tradycyjnych dożynek.

Serdecznie zapraszamy!

[Zobacz plakat informacyjny- kliknij TUTAJ]

Pożar kampera
Jak informuje nasz czytelnik w nocy (16.08.2014) ok godziny 3 nad ranem zaczęła się palić zaparkowana na ulicy Witkacego między blokami 11 a 12 przyczepa kempingowa (przyp. red. kamper). Straż przyjechała ok godziny 3.25. Kamper spłonął doszczętnie. Zostały również uszkodzone zaparkowane obok samochody oraz w wyniku pożaru popękały szyby w mieszkaniach znajdujący się w okolicy zdarzenia.
Straty oszacowano wstępnie na 17 tysięcy złotych. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny pożaru. Nie wyklucza się celowego podpalenia.

Wiadomość o zdarzeniu oraz zdjęcie otrzymaliśmy na naszego maila redakcyjnego redakcja@helenka.net
Wspólnie przeciw białaczce
Miasto Zabrze nawiązało współpracę z Fundacją DKMS. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. 24 sierpnia w Zabrzu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. Akcja odbywa się pod patronatem Prezyenta Miasta Zabrze.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Pierwszy etap polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego. Następnie po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi zostaje pobrane 4ml krwi lub wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie wymazu z policzka nie boli, ale kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu być może, można uratować życie.

Punkt przyjmowania próbek znajduje się naszej dzielnicy:
Rzymsko-Katolicka Parafia NMP Matki Kościoła w Zabrzu-Helence
Adres: dr Jordana 84, Zabrze
24 sierpień 2014 Godziny: 9.00 - 15.00
Wakacyjny kurs angielskiego tylko za 1 zł
Zapraszamy na nasz tradycyjny już, sierpniowy promocyjny kurs języka angielskiego w pigułce: minimal ENGLISH SURVIVAL COURSE! Podczas sześciu zajęć w blokach 90 minutowych od poniedziałku do soboty będziesz miał/a okazję poznać i przećwiczyć podstawowe zwroty przydatne w życiu codziennym i podróży! Na „minimalu” nauczysz się zamówić posiłek w restauracji, kupić bilet na dworcu czy poprosić o informację na lotnisku! Innymi słowy dowiesz się jak przetrwać tam gdzie mówią tylko po angielsku! A wszystko to w podane w skondensowanej, zabawnej i przystępnej formie zajęć opartych głównie na konwersacji, dialogach i symulacji scen z życia codziennego z lekkim przymrużeniem oka ;) To na „minimalu” dowiesz się co zrobić gdy w restauracji znajdziesz włos w zupie, zabraknie Ci pieniędzy na bilet powrotny lub wsiądziesz do złego autobusu. „Minimal”, poprzez bazowanie na kreatywności i pomysłowości naszych kursantów pozwala skupić się na tym „co”, a nie tylko „jak” powiedzieć, przez co łamie wszelkie bariery językowe!

Cena promocyjnego kursu, podczas którego mogą Państwo poznać techniki pracy w naszej szkole to jedynie 1zł! Aby się zapisać wystarczy wysłać zgłoszenie drogą e-mailową na adres:
- biuro@songinenglish.pl - zajęcia w filii w Gliwicach
- zabrze.helenka@songinenglish.pl - zajęcia w filii w Zabrzu-Helence,
w którym należy podać swój numer telefonu oraz preferowaną grupę zaawansowania. Otrzymają Państwo zwrotną wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

[Kliknij TUTAJ po więcej szczegółów]
DAJ CYNK!

Dziennie w naszej dzielnicy dzieją się jakieś rzeczy- dla nas wszystkie są ważne i o wszystkim chcemy informować. Przyłącz się do redagowania naszej strony. Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia w dzielnicy Helenka, masz jakieś ciekawe zdjęcie związane z naszą dzielnicą, coś Cię irytuje, chciałbyś coś poruszyć? Napisz, wyślij zdjęcie
W jaki sposób można dostarczyć do nas jakąś informację
Zapewniamy pełną anonimowość, do każdej informacji podejdziemy profesjonalnie, każdą informację sprawdzimy i poinformujemy o tym społeczeństwo bądź też postaramy się rozwiązać problem.


 PRZYDATNE
Historia Helenki
Mapa Helenki
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Helence

 PARAFIA
Historia Parafii
Informacje
Gazetka online

 RADA DZIELNICY
O Radzie
Skład Rady
Dokumenty

 Pogoda
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy